aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W serwisie Zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na... wygłuszenie konfesjonału i zamontowanie w nim wentylacji. Zbiórkę prowadzi znany łódzki ksiądz.

Ksiądz Michał Misiak z Łodzi zamieścił na swoim profilu na Facebooku post o nietypowej zbiórce. Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na remont, wyciszenie konfesjonału. Dodatkowo zamontowana ma w nim zostać wentylacja. Potrzebne jest 5500 zł.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/andhp4?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0-CfCyK8I0Zyk6BzH0UY6-gA3NLT7axFekflX0fws6tivej9N-ZLSYNkw_aem_ATni4cpNKk1tlRW-U6IkcD7aA-jqUm0Iq3_E-asYwCyDXo1-WNS8CyOpz3FZ_sEPFZefCbivIBRRQlKt_0zUc7R3

 - „W kaplicy Szpitala Jana Bożego w Łodzi regularnie odbywa się Duchowy SOR, w czasie którego przez cztery godziny księża kapelani rozmawiają, radzą i spowiadają. Na Duchowy SOR przybywa kilkadziesiąt osób tygodniowo. Często w jego ramach przyjmujemy osoby z myślami samobójczymi, w ciężkim stanie psychicznym i emocjonalnym. Często rozmowy/spowiedzi trwają blisko godzinę, penitenci podnoszą głos w emocjach lub wzruszają się. Chcemy zapewnić maksymalny komfort szukającym pomocy, dlatego planujemy profesjonalnie wygłuszyć konfesjonał i zamontować w nim wentylację” - czytamy w opisie.

Ksiądz Michał Misiak jest kapelanem w Szpitalu Jana Bożego Zakonu Bonifratrów w Łodzi. To duchowny, który zasłynął z prowadzenia nietypowych akcji. Spowiadał w kawiarni, organizował dyskoteki ewangelizacyjne, z wizytą duszpasterską odwiedził agencję towarzyską, ciągłą modlitwą przed sklepem przegonił z Łodzi handlarza dopalaczami. Za chrzest w Jordanie, którego udzielił mu duchowny protestancki obłożony został ekskomuniką. Trwała ona jednak zaledwie miesiąc. Po wielu burzliwych rozterkach duchowych i poszukiwaniach wrócił znowu do Łodzi i został kapelanem. (z)

Foto: Zrzutka.pl

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy? Dołącz do naszej nowej grupy. Przesyłaj własne treści, jeśli znalazłeś gdzieś ciekawą informację: Wiadomości, informacje, newsy, niezależne dziennikarstwo

Reklama: