aktualizowane 14:33, 18 May 2018

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Ludzie sukcesu

Kobieta Przedsiębiorcza „Gazety Lubuskiej”

Czytelnicy „Gazety Lubuskiej” wybrali „Kobietę Przedsiębiorczą 2015”. Została nią Agnieszka Pawlikowska, właścicielka biura podróży Proxima Travel z Zielonej Góry.

Dariusz Miłek Ambasadorem Sportu Wolnej Polski

Dariusz Miłek został doceniony na gali Sportowy Sukces 25-lecia Wolnej Polski, podczas której uhonorowano ludzi, którzy przyczynili się do rozsławienia kraju w świecie i tych, którzy budowali jego tożsamość na sportowym polu.

Piotr Dzięcioł spełnia kolejne marzenia

Kiedyś w rozmowie z nami Piotr Dzięcioł właściciel Opus Film powiedział, że jego marzeniem jest zbudowanie szklanego domu. I wybudował sobie taką siedzibę. Gdzie sięga dzisiaj, po zdobyciu Oscara?

Developerskie imperium zmienia właściciela

Michał Sołowow trzeci na liście najbogatszych Polaków magazynu Forebs sprzedaje swoje dobra. Akcje jednego z największych graczy na rynku inwestycyjno-developerskich kupią luksemburczycy.

Jan Kulczyk o prowadzeniu biznesu w Afryce

W październiku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie ruszą pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany z inicjatywy największego polskiego inwestora na tym kontynencie – Jana Kulczyka, we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem SWPS.

Lepiej niech państwo mi nie pomaga

Na liście 100 Najbogatszych Polaków zajmuje 19 miejsce. Nie jest nowicjuszem, ale jego pozycja finansowa określana jest jako największe zaskoczenie. Arkadiusz Muś, właściciel Press-Glassu to jednak człowiek, który zawsze twardo stąpał po ziemi i przewidywał kilka kroków do przodu.

Cisi dobroczyńcy

Jolanta Pieńkowska i Leszek Czarnecki prowadzą fundację pomagając młodym ludziom. Część z nich to chorzy na rzadkie choroby, którzy w Polsce nie mogą uzyskać leczenia lub nie stać ich na sfinansowanie drogich protez. Druga grupa podopiecznych to uczniowie i studenci, którym miliarder z żoną wypłaca 1300 zł miesięcznego stypendium na pokrycie kosztów nauki.

Demi Moore jest jej sąsiadką

Katarzyna Wołejnio na co dzień obcuje z największymi nazwiskami Hollywood. Ma 41 lat. Jest aktorką. W USA mieszka od 15 lat. Zajmuje luksusową willę w Los Angeles. Jej sąsiadami są m.in. Beckhamowie, Eddie Murphy i Demi Moore, a przyjaciółką... Sofia Vergara.