aktualizowane 22:32, 20 Jun 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Subiektywnie

Policjanci muszą być bezpieczni!

Prężenie muskułów przed Sądem Najwyższym przyjęło nową formę. Gra toczy się o dusze policjantów. I to w chwili, gdy wiele głosów nawołuje do bardziej zdecydowanej reakcji.

Odmrażamy gospodarkę, dopiero teraz zrobi się niebezpiecznie

Kolejny etap odmrażania gospodarki przed nami. Otwarte zostaną między innymi galerie handlowe. Jeśli rzucimy się do nich tłumem, zapomnimy o zasłanianiu twarzy, nosa, odstępach, zasadach bezpieczeństwa szybko wrócimy na przymusowe kwarantanny. Będą łzy. Nie wariujcie.

Chińskie maseczki wstydu

Gdyby ludzie mieli w obecnej sytuacji klasę, odrobinę honoru to nie spojrzeliby nawet na chińską maseczkę. To wyjątkowo śmieszne jest, że je kupujemy.

Nasze sprawy załatwiajmy u siebie

Obywatele RP organizują kolejne marsze z cyklu: „Europo. Nie odpuszczaj”. I nie wiem, czy to dzieci, beksy? A może ktoś inny?

Nie głosujcie nienawiścią, a ze świadomością konsekwencji wyboru

Od jutra cisza wyborcza, więc ostatnie przemyślenia. Wybory, zarówno te do Parlamentu Europejskiego, jak i krajowe ułożą nie tylko stan osobowy. Jesteśmy w takim momencie, że będzie to wybór świata, jaki nas otacza lub zacznie otaczać. Ścierają się bowiem ze sobą, jak nigdy dotąd, dwie wyraźnie sprzeczne wizje społeczne, tradycyjna i liberalna. Ta ostatnia bierze kawałek, przystaje. Patrzy, czy może więcej? Jeśli tak, sięga po kolejną część. Wchodzi tam, gdzie do tej pory jej nie było. Do szkół, edukacji, w rodziny, prawodawstwo.