aktualizowane 22:32, 20 Jun 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Polska

Strefa buforowa o wiele mniejsza, niż planowano

W dzienniku ustaw pojawiło się rozporządzenie, które wyznacza strefę buforową przy granicy z Białorusią. Zakaz przebywania na określonym terenie obowiązywać ma 90 dni. Rząd ugiął się pod naciskiem lokalnych władz i mieszkańców. Zamknął teren o wiele mniejszy, niż początkowo planował.

Imigranci z Osinowa wrócili do Niemiec?

Policjanci z Niemiec przywieźli do Polski imigrantów z Afganistanu i zostawili ich w Osinowie Dolnym. Gdy na miejsce dotarli nasi mundurowi Afgańczyków już nie było. Mogli po raz kolejny próbować wrócić do Niemiec.

Pozwą studentkę bo zawiadamiała prokuraturę?

Akademia Śląska wezwała byłą studentkę do zaprzestania naruszania dóbr osobistych. Zażądała 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rachunek bankowy Fundacji TVS. Uczelni nie spodobało się, że kobieta składała na nią i pracowników zawiadomienia do prokuratury.

Polska Akademia Nauk odebrała doktorat Jackowi Bartosiakowi

Jacek Bartosiak, czołowy geopolityk, komentator, autor popularnych książek stracił stopień doktora. Powodem miał być plagiat, którego mógł się dopuścić. Sam zainteresowany nie zgodził się z podjętą decyzją i zapowiedział walkę do końca.

Nędza na granicy. Żołnierze mają dosyć

Żołnierze, którzy pełnią służbę w Dubiczach Cerkiewnych używali do odstraszania atakujących ich imigrantów zakupionych prywatnie... wiatrówek! Ale i tych im zabronili. Czym mają nas bronić?

Zatrzymają imigrantów świńską gnojowicą?

Powiedzenie, że rolnicy żywią i bronią zaczyna nabierać dosłownego znaczenia. Mieszkańcy terenów przygranicznych mają zamiar rozlewać świńską gnojowicę na pola i łąki wzdłuż granicy, aby zatrzymać nielegalnych imigrantów.

Ależ to była feta!

Rafał Piech prezydent Siemianowic Śląskich wygrał kolejny raz wybory. Pozostał na stanowisku. Może być dumny ze swoich pracowników. Zobaczcie, jak hucznie witali go ponownie w urzędzie. [FILM]