aktualizowane 22:32, 20 Jun 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Rafał Piech prezydent Siemianowic Śląskich wygrał kolejny raz wybory. Pozostał na stanowisku. Może być dumny ze swoich pracowników. Zobaczcie, jak hucznie witali go ponownie w urzędzie. [FILM]

Tacy podwładni to skarb! O powitaniu, jakie urzędnicy z Siemianowic Śląskich zgotowali swojemu prezydentowi marzy chyba każdy. Był podwójny szpaler przez całą wysokość i długość budynku, kwiaty, konfetti i gromkie: Sto lat! Nie dziwi zatem, że Rafała Piecha rozpierała duma ze swoich ludzi.

Film z powitania: https://www.facebook.com/watch?v=1364516937580953

Wygrał w drugiej turze, jednak trzeba przyznać, że różnica głosów nie była duża. Dotychczasowego prezydenta poparło 11 195 mieszkańców. Kandydatkę Koalicji Obywatelskiej 9 980.

Rafał Piech reprezentuje partię Polska jest Jedna. Jest też współzałożycielem Ruchu Obrony Polaków. Stworzył go razem z publicystami Witoldem Gadowskim i Wojciechem Sumlińskim. Zarówno partia, jak i ruch mają stanowić nową jakość w życiu społecznym i politycznym w Polsce. Liderzy zapowiadają uczciwość, obronę tradycyjnych wartości.

 - „Patrzę na politykę, jaka jest prowadzona przez ostatnich 10-15 lat i widzę, co zrobiono z polską energetyką, hutnictwem, ze stoczniami w Polsce. Widzę brak rozwoju, brak pójścia w nowe technologie, to co zrobiono z polskim rolnictwem. To mi kłóci się z tymi wartościami, o których mówią politycy. Jeżeli mamy polityka prawicowego, który mówi, że dla niego wartości są ważne, Polska jest ważna, on jest patriotą, a jednocześnie podejmuje decyzje, które są destrukcyjne dla państwa polskiego, czyli niszczy polskich rolników, niszczy polską energetykę, nie stawia na polski kapitał, tylko otwiera szeroko granice dla korporacji potężnych, które wchłaniają polski kapitał, polskie firmy - to jest to smutne" – skomentował Rafał Piech w Portalu Samorządowym.

Prezydent Siemianowic Śląskich, jak i pozostali liderzy Ruchu Obrony Polaków sprzeciwiają się przyjęciu w Polsce waluty Euro, chcą bronić gotówki, rozwijać i wykorzystywać wszechobecną w naszym kraju geotermię.

Zbigniew Heliński

Foto: Facebook/Rafał Piech

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy? Dołącz do naszej nowej grupy. Przesyłaj własne treści, jeśli znalazłeś gdzieś ciekawą informację: Wiadomości, informacje, newsy, niezależne dziennikarstwo

Reklama: