aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Musimy przywyknąć. Popkultura zmieniła się nie do poznania. Nastolatkowie są dosadni i niezwykle zwięźli w sprawach seksu. Wzorce czerpią na przykład od Fagaty, influencerki, której piosenki notują milionowe odsłony.

 Ludzie z pokolenia czterdziesto lub pięćdziesięciolatków raczej tego nie zrozumieją. Nie dlatego, że są święci, ale dlatego, że nauczeni są inaczej. Nie aż tak wprost. Inne czasy. Czy lepsze? Ocenę pozostawiamy czytelnikom. Młodzi ludzie nie owijają w bawełnę. Hajs i seks wprost, na maksa, bez wstydu i łagodnych określeń.

 - „Ja jestem Fagata, seksi cipka spod Konina. Dupa taka duża, że jej szkoda nie wypinać. Jak nie masz sześciu zer na koncie nawet nie podbijaj. Powiększyłam dupę, jak zrobiłam karierę. Mój eks dziwka jeb...ć typa. Ruch...sz ciągle dupki, a masz w domu babę. Może kiedyś znajdziesz taką, jak ja bejbi mamę. Chciałeś mnie pocisnąć, ale masz za małą pałę. Tak, jak Hello Kitty moja kicia jest różowa” - to fragment tekstu piosenki „Bandycka Jazda” Fagaty.

Mocne, a dziewczyna nie ma jeszcze 24 lat. Chociaż, czy to sprawa wieku? To kwestia smaku, taktu, kultury. Czegoś ginącego dzisiaj.

Sądząc po publiczności na występach słucha jej młodzież o wiele młodsza, niż ma sama Fagata. „Bandycka Jazda” ma prawie sześć milionów odsłon na You Tube. Jak przyznaje sama raperka chwilami chciała powyższy tekst złagodzić, ale producent przekonał ją, żeby tego nie robiła.

Konkretna, absolutnie świadoma, czego chce od życia. Stworzyła wizerunek, który ma jej pomóc w zarabianiu okrągłych kwot. Maksymalnie wykorzystuje swoją urodę. Na kanale YouTube Zurnalistapl przyznała, że w jeden miesiąc potrafiła przytulić ponad 200 tysięcy złotych. Z drugiej strony powiedziała, że myśli o studiowaniu historii sztuki i chce zostać matką. Nie zdziwimy się, że gdy już nie będzie musiała szokować, osiągnie to, czego pragnie, będzie miała więcej lat, wtedy w oka mgnieniu zmieni swój wizerunek. Ale konto bankowe będzie już pełne.

A czy takie właśnie zasady, albo jeszcze bardziej wulgarne, które prezentuje w tej chwili w swoich piosenkach będą kształtowały młode pokolenie? Mimo wszystko mamy naiwną nadzieję, że nie, albo przynajmniej nie do końca. Sama Fagata ma świadomość, że nie jest wzorem do naśladowania. Tyle, że ją naśladują... Zmienia sposób myślenia młodych ludzi. Bardzo młodych ludzi. Czy pokolenie 50-latków może coś z tym zrobić? Podobnie, jak jej mama, nauczycielka nie poradzą sobie z tym. Im bardziej będą chcieli, tym bardziej im się nie uda. Mogą tylko żyć dalej. Patrzeć, jak nowe czasy pędzą i z roku na rok rośnie przyzwolenie na więcej... Zastanawiać się, czy gdzieś jest granica? (z)

Foto: Youtube.com/@fagata2775

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy? Dołącz do naszej nowej grupy. Przesyłaj własne treści, jeśli znalazłeś gdzieś ciekawą informację: Wiadomości z Polski, świata, rozrywka, wywiady

Reklama: