aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Katarzyna Żak, popularna Kazimiera Solejuk z serialu Ranczo spotka się z mieszkańcami wsi Ługi. Wejściówką na spotkanie z aktorką jest... kilogram cukru, albo mąki.

Do tej pory Ługi odwiedzili Karol Strasburger, Izabela Trojanowska, Adrianna Biedrzyńska, Monika Kuszyńska, Andrzej Dyszak. Katarzyna Żak będzie zatem kolejną artystką, która zaprezentuje się mieszkańcom.

- Spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony Domu Kultury ze Strykowa – opowiada Andrzej Janeczko z Trzeciego Oddechu Kaczuchy, organizator spotkania, a od ośmiu lat sołtys Ługów. - Kilogram cukru jest biletem wstępu po raz drugi. Może być też mąka. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich wykorzysta je do wypieków.

Gospodynie przygotowały dla Katarzyny Żak niespodzianki. Jedną z nich będzie oczywiście degustacja pierogów. Serialowa Solejukowa specjalizuje się w końcu w ich przygotowywaniu.

Pierwszym artystą, który odwiedził Ługi był Karol Strasburger. Został ugoszczony w sposób wyjątkowy. Pod remizę, w której odbyło się spotkanie podjechał samochodem strażackim na sygnale. Mieszkańcy zaśpiewali dla niego walc z serialu „Noce i dni”. Został honorowym mieszkańcem wsi i honorowym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Spotkanie Katarzyny Żak odbędzie się 22 maja od godziny 18:30 w miejscowej remizie. Rozmowę poprowadzi Leszek Bonar z Telewizji Polskiej. Przed nimi na scenie wystąpią Andrzej Janeczko oraz zespół Ługowianki. Wieczór zakończy się wykonaniem wspólnej fotografii.

Lider Trzeciego Oddechu Kaczuchy od dwóch kadencji jest sołtysem Ługów. Zapowiedział jednak, że to już ostatni raz. W najbliższych wyborach nie będzie kandydował. Ma jeszcze inne obowiązki. W pobliskim Strykowie jest zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej. Funkcja ta przysparza mu wielu obowiązków i zajmuje dużo czasu, a on chciałby jeszcze mieć czas na sztukę. Tworzenie piosenek i grafik.

Andrzej Janeczko nie jest jedynym sołtysem wśród artystów. Drugą kadencję funkcję tę sprawuje również Ryszard Poznakowski, sołtys wsi Magnuszew Duży.

Dla fanów Rancza mamy dobrą wiadomość. Latem tego roku ruszają zdjęcia do kolejnej części kultowego serialu. (Z)

Foto: K.Wellman/ATM Grupa

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Interweniujemy, gdy jakaś firma lub pracodawca nie chcą zapłacić należnego wynagrodzenia. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej.