aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Agresywne zachowania Rosjan na wyspie Phuket w Tajlandii spowodowały, że dyrekcja miejscowego szpitala wystosowała do nich apel w języku rosyjskim.

Na Phuket przebywa tysiące Rosjan. Jest ich tak wielu, że miejscowe media wydawane są w rosyjskojęzycznych wersjach. Niestety goście zachowują się coraz bardziej agresywnie. Nie tylko po alkoholu. Swoją agresję kierują również w stronę lekarzy w miejscowym szpitalu. Placówka postanowiła zareagować. Opublikowała apel.

 - „Droga społeczności Rosyjska - czytamy w liście. - „Prosimy o zapoznanie się z informacją, która dotyczy incydentu, jaki miał miejsce w szpitalu Vachira Phuket. Opisane zachowanie jest dla nas nie do przyjęcia. Jesteśmy gotowi pomagać tylko pod warunkiem, że będziecie przestrzegać standardowych procedur, prawa i porządku publicznego”.

List został wysłany do The Phuket News i zamieszczony w jego rosyjskojęzycznej mutacji Nowosti Phuketa. Nie bez powodu. Wielu Rosjan zachowuje się na wyspie, jak pospolici bandyci.

Wyszedł bez płacenia wrócił z kobietą i... bejsbolem
W opublikowanym komunikacie personel medyczny powołał się na ostatnie chuligańskie zdarzenie z udziałem Rosjan. 48-letni Sergey Ch. skorzystał z pomocy medycznej i opuścił szpital nie płacąc rachunku. Po dwóch dniach powrócił, ale odmówił uiszczenia zaległości. Przechwalał się znajomością z policjantami. Towarzyszyła mu kobieta, która trzymała w dłoni kij bejsbolowy. Na miejsce przyjechali mundurowi, wobec których para również była agresywna.

 - „Chcieli mnie przestraszyć, zachowywali się, jak mafia, twierdzili, że mają wiele interesów na Phuket i znają ważnych ludzi” - opowiedziała dziennikarzowi The Phuket News kierownik szpitala.

Problem zauważył już Sretthy Thavisin premier Tajlandii, który zaapelował do miejscowych policjantów by „nie pozwolili, aby zagraniczna mafia zniszczyła atrakcyjność inwestycyjną regionu”.

 - „Prawo musi być egzekwowane prawidłowo, sprawiedliwie i rygorystycznie. Nie bójcie się reagować na zachowania mafijne grubych ryb. Nie ograniczajcie się do wyłapywania tylko tych małych” - zakończył.

Rosjanie do Tajlandii bez wiz

Rosjanie do Tajlandii mogą przyjeżdżać bez wiz. Do końca kwietnia tego roku ich pobyt nie może być dłuższy, niż 90 dni. Od maja okres ten zostanie skrócony do 60 dni. Mówi się, że zmiana ta spowodowana incydentami z udziałem Rosjan, głównie na wyspie Phuket.

Źródło: https://www.thephuketnews.com/phuket-hospital-demands-proper-behavior-from-russian-patients-92046.php

Foto: Methavee Maneesri

Chcesz wiedzieć, o czym piszemy? Dołącz do naszej nowej grupy. Przesyłaj własne treści, jeśli znalazłeś gdzieś ciekawą informację: Wiadomości, informacje, newsy, niezależne dziennikarstwo

Reklama: