aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Drugiego takiego miasteczka nie ma chyba na świecie. W Manowi w Nebrasce (USA) żyje tylko jedna osoba. Zobaczcie film o tym zadziwiającym miejscu, ale nie samotni. [FILM]

Mimo, iż miasteczko ma tylko jednego mieszkańca cały dzień tętni życiem. Nie licząc sąsiadów, przyjeżdżają do niego turyści z całych Stanów Zjednoczonych. Coraz częściej również z innych krajów. Kilka razy w roku w Manowi zatrzymują się motocykliści. Zimą drogi odśnieżają mieszkańcy sąsiednich miejscowości, które są oddalone o ponad dwadzieścia kilometrów.

Jedynym mieszkańcem jest Elsie Eiler. Sama siebie wybiera na burmistrza, sama sobie udziela koncesji, płaci podatki. Otworzyła bibliotekę. Prowadzi tawernę.

Manowi powstało w 1910 roku. Liczyło wtedy 109 mieszkańców. W 1930 roku było ich 123. I nigdy już więcej. Gdy przeprowadziła się tam Elsie z mężem pozostało zaledwie 16 osób. Z nimi 18. Otworzyli restaurację, która istnieje do dzisiaj. Ludzie cały czas wyjeżdżali w poszukiwaniu lepszego życia lub umierali. Od 2000 roku zostali już tylko Elsie i jej mąż. Dziesięć lat później mężczyzna zmarł. Od tego czasu kobieta mieszka sama.

- Cieszy mnie moje życie – tłumaczy Elsie. – Kiedy wszyscy wyjeżdżają wracam do domu i mam czas tylko dla siebie. (Z)

Foto: Femina.hu

 

 

W tym miejscu może pojawić się Twoja reklama. Cena już od 20 złotych netto! Zapytaj o warunki, zadzwoń. Numer: 690-689-606. Uwaga: Reklama umieszczona pod informacją pozostaje pod nią już na zawsze. Na życzenie reklama może dotrzeć do osób zainteresowanych daną tematyką lub mieszkających we wskazanym mieście, ściśle określonym regionie kraju. Do kobiet lub mężczyzn.

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledcze - www.cbś.com.pl - komercyjna marka dziennikarstwa śledczego - do dyspozycji tych, którzy padli ofiarą przestępstwa, nikt nie chce słuchać ich racji, mają poczucie, że policjanci nie przykładają się do wyjaśnienia zgłoszonej sprawy, a sędziowie są stronniczy. Nagłaśniamy nieprawidłowości w mediach. Przygotowujemy o nich materiały prasowe. Prowadzimy śledztwa dziennikarskie. Wyjaśniamy sprawy kryminalne. Uzyskujemy nowe dowody w toczących się postępowaniach i pilnujemy, aby zostały one zauważone. Obserwujemy rozprawy sądowe. Zadajemy niewygodne pytania, oczekujemy na odpowiedzi. Stajemy po stronie tych, którzy walczą o prawdę. Pomagamy w uzyskaniu przysługujących kontaktów z dziećmi. Wspieramy adwokatów. Poszukujemy osób zaginionych. Interweniujemy, gdy jakaś firma lub pracodawca nie chcą zapłacić należnego wynagrodzenia lub bank działa na Twoją szkodę. Kiedy patrzymy na ręce rusza to, co do tej pory ruszyć nie chciało. Zgłaszajcie się zanim dochodzenia zostaną umorzone, a rozprawy prawomocnie zakończone. Wtedy jest tylko trudniej. Dzwońcie do nas, również wtedy, gdy dotknął Was problem, w którego rozwiązaniu pomóc może pies tropiący lub wyszkolony do poszukiwania zwłok. Współpracujemy z przewodnikiem psa tropiącego, który może odszukać zaginionego psa. Jak również z tropicielem egzotycznych gadów.