aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

W Kruszynianach powstało Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich.

Centrum zbudowane zostało w rekordowym tempie jednego roku. Połowę potrzebnych środków wyłożyła Unia Europejska. Na otwarciu obecni byli ambasador Malezji, przedstawiciele ambasad Kuwejtu i Indonezji, władze województwa podlaskiego, przedstawiciele muzułmańskich gmin wyznaniowych oraz społeczność tatarska.

Ośrodek stawia sobie za cel promocję najcenniejszych zabytków i kultury tatarskiej adresowaną do potencjalnych turystów w Polsce i za granicą, wspieranie organizacji imprez kulturalnych społeczności tatarskiej, rozwijanie turystyki kulturowej i etnicznej, skierowanej zwłaszcza na poznawanie dziedzictwa kulturowego Tatarów polskich. (Z)

Fot. CEiKMTP

 

Reklama:

Cywilne Biuro Śledczewww.cbś.com.pl – Nagłośnienie nieprawidłowości, śledztwa dziennikarskie, poszukiwanie osób zaginionych, pomoc w uzyskaniu kontaktów z dzieckiem, pomoc kiedy padłeś ofiarą przestępstwa. Zapoznajcie się z ofertą. Takiego połączenia jeszcze nie było! Najlepsi do Waszej dyspozycji.


Bezpłatne liceum i gimnazjum dla dzieci z autyzmem w Aleksandrowie Łódzkim - nauka indywidualna z nauczycielem, bezpłatna rehabilitacja, opieka lekarska i pedagogiczna. Codzienny transport do i ze szkoły. Nauka na odległość za pośrednictwem komunikatora Skype, tel. 602-331-606 i (42) 276-55-88.