aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Można się w nim przechadzać wśród krzewów i kwiatów. Prawdziwe wrażenie robi jednak dopiero widziany z lotu ptaka.

To wyjątkowe miejsce, a obraz, który widać na zdjęciu stworzony został z kwiatów, krzewów, piasku i kruszywa. Ogród znajduje się w Inwaldzie. Można go zwiedzać od kwietnia, aż do listopada.

„Zapraszamy do teatru zmieniających się pór roku, gdzie roślinność tworzy żywy obraz przedstawiający postać Papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę NMP w Wadowicach.” - czytamy na stronie ogrodjp2.pl.

Organizatorzy zapewniają, że miejsce to żyje i ciągle się zmienia nie tylko z powodu zmieniających się barw roślinności. W tym wyjątkowym ogrodzie dodawane będą nowe elementy. Niezwykle ważny jest też aspekt zadumy i kontemplacji nad nauką, jaka wynika z życia papieża. Jego prostoty i humoru. W różnych częściach ogrodu umieszczono fragmenty książki „Kwiatki Jana Pawła II” Janusza Poniewierskiego.

Podczas tegorocznego sezonu zwiedzający będą mogli również podziwiać wystawy i ekspozycje czasowe, jak choćby prezentowane obecnie rzeźby prof. Czesława Dźwigaja, na których JP II zaprezentowany został w ważnych chwilach w swoim życiu.

Obraz stworzony został na obszarze 3 hektarów. Ścieżki, po których można spacerować mają długość ośmiu kilometrów.

Zbigniew Heliński, fot. ogrodjp2.pl