aktualizowane 4:23, 14 Jul 2024

Wiesz o czymś ciekawym? Napisz do nas e-mail: info@superfakty.pl

Islamscy terroryści zaatakowali stronę internetową Mostostalu Kraków? Znalazła się na niej groźba po arabsku i po polsku. Strona nie działała. Czy zagrożenie jest realne? A może to odwrócenie uwagi?

„Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warsawą spłoną w Swętym Ogniu!" - taki napis znalazł się na stronie. Serwis szybko został odłączony. Nie można było się z nim połączyć. Obecnie wszystko wróciło do normy.

Groźba napisana była poprawną polszczyzną, jeśli nie liczyć drobnych „literówek”. Polskie znaki diakrytyczne były na swoim miejscu. Najprawdopodobniej tekst pisał Polak, jednak w wielkim pośpiechu. Stąd brak niektórych liter.

Trudno sobie wyobrazić, jak terroryści zamierzają zaatakować chroniony niczym twierdza szczyt? A może ten komunikat to jedynie odwrócenie uwagi? Podczas szczytu nic nie wybuchnie i tym spokojniej podejdziemy do Światowych Dni Młodzieży? Zbagatelizujemy prawdziwe zagrożenie? A ŚDM to dużo bardziej miękki cel i trudniejszy do upilnowania...

Zwracamy się z gorącym apelem również do wszystkich ludzi. Reagujcie na każde dziwne zachowanie, nietypowo zachowujących się ludzi, patrzących "pusto i nieobecnie", dziwnie ubranych, np. pozapinanych, gdy jest ciepło. Na takich, u których pod ubraniem widać, że coś się znajduje. Są wybrzuszenia. Z bagażem tam, gdzie nikt go nie ma. Zgłaszajcie to od razu Policji. Fioł? Niekoniecznie. Lepiej przesadzić, niż zaspać. Kochani wysadzić wcale nie musi się Arab! Może to być biały. Dziwne czasy, trudne czasy. Musimy uważać. Być silni, zjednoczeni i RAZEM. Niech Pan Bóg ma nas w swojej opiece. A jeśli to dowcipniś stoi za tym atakiem to mamy nadzieję, że autor zostanie odnaleziony i przykładnie ukarany! Panowie Policjanci do roboty! (Z)