Joomla Template

superfakty, super fakty, wiadomości, aktualności

Drożdże piwne dobre na zdrowie Drukuj E-mail

ImageZmiany dermatologiczne wywołane niedoborem cynku to łysienie plackowate i złośliwe, łamliwość włosów oraz choroby skóry, m. in. trądzik młodzieńczy, krostkowy i ropowiczy, zapalenie skóry. Źródłem cynku są drożdże, zwłaszcza drożdże piwne, które w przypadku chorób skóry i włosów dobrze jest stosować także zewnętrznie, w formie np. maseczek.

 

Przepis na maseczkę
Łyżeczkę drożdży rozprowadzamy szklaną szpatułką z kilkoma kroplami przegotowanej wody albo witaminy C lub A (do kupienia w aptece: wit. C w ampułkach, wit. A w kroplach) i nakładamy na twarz. Odpowiednio większą ilość przygotowujemy na włosy.


Skuteczne są również drożdżowe kąpiele: do wanny wlewamy kostkę drożdży rozpuszczonych w litrze wrzątku.
Już w starożytnym Egipcie drożdże spożywano i stosowano zewnętrznie przeciwko egzemom, liszajom, grzybicom, łuszczycy i trądzikowi. Jeśli chodzi o przyjmowanie wewnętrzne drożdży, nie zjadamy ich w stanie surowym, ponieważ soki trawienne chronią je w żywej postaci. Tak więc zjadanie żywych drożdży nic nie daje. Należy je pić w formie naparu: łyżeczkę drożdży, najlepiej piwnych, zalewamy niepełną szklanką wrzątku i po ostygnięciu wypijamy.
Nasze prababcie stosowały ciepłe maseczki z rozgniecionych na papkę ugotowanych ziemniaków i marchewek, ale kiedyś warzywa te zawierały więcej cynku (nieskażona gleba, zero chemii w uprawie) niż obecnie. Dziś zastąpiły je maseczki z bezpiecznej morskiej "gleby" - z alg i błota z morza martwego. Do przemywania twarzy (no i oczywiście do picia) dobrze jest używać świeżo wyciśniętego soku z zielonego groszku, kapusty, ogórka, selera - jarzyny te zawierają najwięcej cynku ze wszystkich warzyw.
WWW.medycyna.linia.pl

Zamów Newsletter

Bądź na bieżąco dzięki naszemu newsletterowi !

Wśród nowych Czytelnków losujemy nagrody-niespodzianki !

Nick

Adres email
Subskrybuj
Wypisz się
Obawiasz się wybuchu większego konfliktu światowego w związku z sytuacją na Ukrainie?
  

Ilość

odwiedzających: 7328120
SuperFakty arrow MEDYCYNA NATURALNA arrow Drożdże piwne dobre na zdrowie